Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici / tatici din Timisoara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi m-am uitat prin pozele voastre. Ce copii frumosi aveti si ce burtici frumoase. Mi-a dor de burtica, cand ma lasa medicul mai fac si eu unul. [gravi]. Ce bine ii sa ai burtica si copii, e cel mai minunat lucru. Am fost joi cu Alex la dermatolog si mi-a dat tratament care se pare ca isi face efectul. [cool]. Atata tot ca nu mai am voie sa i fac baie decat o data la 3-4 zile numai cu ulei si sa -i dau zilnic o lingurita de ulei de masline. Inca nu m-am hotarat sa i dau pentru ca eu doar de cateva zile am inceput diversificarea alimentatiei si mi se pare prea devreme pentru ulei. Maine noi mergem in Parcul Botanic, poate ne vedem pe acolo. Si as mai avea o rugaminte la voi: Cum fac sa am si eu album foto? Multi pupici si we placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zoe77, ma bucur ca Alex e mai bine si ii doresc insanatosire foarte grabnica. Astazi am fost la plimbare prin centru si am ramas tare placut impresionata de primavara care s-a instalat prin parcuri.Aproape toate spatiile verzi erau ingrijite, plin de flori, multa iarba verde, multi copilasi cu parinti si carucioare. Abia astept sa plimb si eu carutul prin parc! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvana, burtica e ok dar asa de maaaare. Eu sunt acuma in 25 sapt. (luna a 6-a) si am o burta cum aveam data trecuta prin luna a 7-a, a 8-a chiar. Nu stiu pana unde ne mai "extindem" pana la vara ...[grasa] Zoe, ma bucur ca piticutzul tau e mai bine. Si eu as merge azi in botanic. Daca mai intri azi pe aici, poate vezi mesajul si imi spui pe la ce ora mergi (in caz ca nu ai fost deja ...) Dar asa in principiu, ce ziceti de o intalnire duminica viitoare in botanic? (daca nu ploua); asta ar fi in 24 aprilie, in duminica Floriilor. Asteptam inscrieri ;-) Silvana, am vazut ca si mandrul tau e destul de slabutz. A mea are 105 cm si maxim 15 kg si am un stres ingrozitor ca e prea slaba. Cum e la Paul? Cred ca o duc la analize, macar sa ma linistesc. Problema este ca la gradi nu pot sa controlez cat mananca ....[bang] asa ca s-ar putea ca jumatate de zi cat e acolo sa traga chiulul de la mancare. Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi noi mergem in botanic pe la 2 si stam cam o ora jumate. Suna foarte bine o intalnire pe duminica viitoare in botanic. Noi preferam pe la 2-3 dar orice ora se hotareste sper sa putem veni. Abia asteptam sa ne cunoastem.[cool].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...Cu bucurie si mare nostalgie-n suflet , ma intorc mereu cu ochii inimii catre acel oras care mi-a alintat copilaria si anii frumosi ai tineretii mele , TIMISOARA la care ma reintorc prin amintiri de fiecare data din ce in ce mai emotionata ! Am parasit acest oras frumos , orasul trandafirilor , al porumbeilor si al indragostitilor care-si dadeau intalniri la "pesti" in centru , unde viata si zambetele oamenilor dadeau o forta naturii si pasarelele ciripeau intr-una , iar "Maria Sa" Catedrala cu varful semet , veghand asupra celor care se gaseau la poalele ei , totul ca-n povesti , nu erau decat o realitate , care-mi aduce un dor nespus si care ma cheama mereu sa ma reintorc "acasa" ! Eu sunt plecata din 93 din tara , m-am casatorit cu un "om" care-si merita numele si care ma iubeste si ma poarta pe un piedestal , mai presus ca orice si care-mi alina cum poate , dorul de casa si dorul de cei dragi mie , ramasi pe meleagurile banatene . Avem un baietel Alexandre de aproape 6 anisori care a venit dupa multa lupta si indarjire din partea noastra , ptr ca din nefericire nu puteam ramane insarcinata fara tratament , iar acum ca suntem parinti , suntem cei mai fericiti din lume , alaturi de raza noastra cea mica de soare , care ne lumineaza viata zi cu zi ! Sper ca nu v-am deranjat cu povestea mea , dar de un timp tot va citesc si-mi sunteti tare dragi si tot ce sper e sa pot "umfla" un pic lista "mamicilor si taticilor din Timisoara" , ca doara "banatu-i fruncea" si sunt tare mandra ca-s banateanca si ca n-am uitat meleagurile natale , ceea ce este atat de important ! Poate intr-o zi cu soare , ne vom putea intalni cu totii in "PARCUL BOTANIC" , frumosul parc pline de amintiri ! Ce mai e nou prin Timisoara ? Am inteles ca centrul este in reparatii ? Eu va doresc la toti si toate , multa sanatate fericire si bucurie-n suflete , dar si o viata plina de flori [bis] si sa va traiasca familiile si copii [bonjovi][bicla][bibe][copil][mamica]vostrii ! Cu mult drag , o banateanca cu multa nostalgie-n inima ... va [pup] pe [grup] [si-eu] o [flo] [flo][flo][flo] la fiecare ... Aileene + Alexandre [bicla] + Victor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aileene, m-a impresionat scurta ta poveste, e foarte frumos ca simti asta[flo]. Gabi, ce sa-ti spun? Cu Paul am avut probleme cu mancarea de mic. Cum spui si tu, la gradinita nu il pot verifica cat mananca, dar azi merg la medicul pediatru si vreau sa-i cer o trimitere pentru examenul coproparazitologic (vreau sa vad poate are viermisori). Daca ar fi dupa el, cred ca ar manca odata pe zi. Paul are 15 kg si nu stiu exact cati cm. Zoe77, ma bucur ca Alex e bine. De intalnirea din 17 aprilie inca nu stiu ce sa zic. Sotul meu este Florin si probabil vom avea musafiri, dar va anunt din timp. Oana, cum esti? Mie mi-au intarziat rusii o saptamana dar azi merg la doctor. Nu e prima data cand imi intarzie si de fiecare data trebuie sa fac tratament. Azi vreau sa fac un consult mai amanauntit si sper sa fie totul in regula. Silvana si Paul http://photos.yahoo.com/silvana_popovici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aileene, ce frumos spus. Timisoara este intr-adevar un oras tare frumos si locuitorii ei sunt minunati. Oana, din moment ce azi nu ai postat nimic si dimineata ai fost la control, banui ca ai ramas sa nasti. Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos si norocos. Silvana iti tinem pumnii sa fie totul in regula. Daca se indreapta vremea pana duminica, venim cu placere in parc la intalnire, daca nu, ramane pe altadata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...