Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici / tatici din Timisoara


Recommended Posts

Aileen, cate sensibilitate in cuvintele tale! [flo][flo][flo] Nu cred ca realizam cat de frumoase ne sunt amintirile legate de aceste locuri, decat atunci cand suntem atat de departe de ele. Dar speram sa revii in vizita si sa depanam amintiri frumoase. Zoe, nici noi nu am mai ajuns la plimbare. Ce sa facem, e capricioasa luna Aprilie; speram sa fie frumos in weekend. Silvana, daca nu e ok duminica, putem sa iesim la plimbarica si sambata, no problem; toata chestia este sa prindem macar o dupamasa cu vreme buna. Oana, ce mai faci? Te-a internat? A venit bebe? [olala] Mor de curioasa sa aflu ce s-a mai intamplat. Va pup si o saptamana buna si speram cat mai putin uda ... [pic] ca ajunge deja! Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit, Aileene [flo] printre banatencele noastre frumoase si destepte, harnice si cu copii frumosi...[copil] M-au emotionat cuvintele tale... Sunt banatanca de cand ma stiu si n-as da orasul acesta pentru nimic in lume...[flo] Te asteptam in TM! Si acum Atentiune.... Natiune..... Oana noastra draga [gravi]este la spital, internata de azi dimineata. Am vorbit acum o ora cu sotul Oanei si tot ceea ce stiu si va pot spune, este ca e atent monitorizata,i se asculta si inregistreaza miscarile fetale, are contractii desi nu are colul inca dilatat,si urmeaza sa i se faca Cezariana maine dimineata. Azi i s-a mai dat voie sa manance. Este singura in salon,nu stiu insa daca asta o ajuta sau nu pentru moralul ei. Sa-i tinem strans pumnii,[flo] sa ne rugam pentru ea si fetita ei, si promit sa va tin la curent maine cu noutati, sper![bb] Doris [mamica] si printesa mea, Ines [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine. Nastere usoara si sa te intorci cat mai repede acasa cu minunea ta. Aseara am fost a doctor, mi-a facut un eco si nu e nimic suspect. Mai asteptam 10 zile, poate imi vine ciclul, daca nu incep tratamentul. Cauze ar putea fi multe: cura de slabire, orele de fitnes, vaccinul pentru candida si bineinteles raceala in urma careia am ramas cu o tuse urata si a trebuit sa iau antibiotic. Pana joi inclusiv se anunta tot ploi, eu una m-am saturat. De intalnire nu stiu ce sa spun, celelalte fete, ce spuneti? Silvana si Paul http://photos.yahoo.com/silvana_popovici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris-Alina, multumim pentru vesti! Asteptam noutati despre bebelina Oanei, sa ne anunti, te rugam! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Vio, stiu ca saptamana asta inca va fi urat, dar chiar pana in mai nu am vazut prognoza (si oricum prognozele astea pe termen lung nu prea sunt credibile). Fetele, voi ce pregatiri faceti de Paste? Poate ma mai inspir si eu. Ca prea mare elan nu am cu burta asta mare, va dati seama ... Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA DIMINEATA TIMISORENCELOR va multumesc de primirea voastra calduroasa , ma bucur ca acest subiect exista si mai ales ma bucur ca existati , asa ma simt si eu mai aproape de "casa" mea parinteasca !!! SYLVANA ZOE GABIRUS DORIS ALINA si nu in ultimul rand OANA caruia-i doresc mult bine , o nastere usoara , chiar daca prin cezariana si un bb frumos si sanatos ! Deasemenea tuturor fetelor care trebuie sa nasca sau care au si nascut deja , toate cele bune si numai bine si multe realizari ! Da , orasul Timisoara este cel mai frumos oras cu locuitori minunati , nu realizam decat atunci cand n-o mai vedem cat de mult ne lipseste si cat de mult asteptam sa ne reintoarcem , sa-l regasim acelasi , dar din ce in ce mai frumos , mai inflorit si mai ingrijit ! Si eu sper ca anul asta sa revin impreuna cu fam mea de-aici si sa vizitam din nou in lung si-n lat acest oras minunat de care mi-e atata dor si de care si sotul s-a legat sufleteste , iubeste banatul fara doar si poate si ii plac micii cu mustar , dar si sarmalutele , ca si lui al mic dealtfel ! Dar mai ales felul oamenilor de-a fi primitori si cu zametul pe buze ! Iertati-ma daca va plictisesc , dar am nevoie sa va spun toate astea ! Va sarut [pup] cu drag si mult dor , prin voi , ma simt si eu acasa ! Pe curand , Aileene ! [bicla] Alexandre si Victor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor fetelor![flo] Gabi , tu esti bine cu bb? N-am uitat de intalnire dar astept sa revina soarele... Atentiune.... Natiune.... Acum 5 minute am vorbit cu Oana noastra draga.[gravi] I s-au pus perfuzii,are contractii, dar nu o doare nimic, colul nu este inca dilatat, asa ca fetita ei chiar ca se lasa asteptata... Ea are o singura problema: Nu mai poate de foame... [papica] nu a mancat nimic de trei zile. Spera din tot sufletul, ca diseara sa o bage in cezariana. Cred ca este cumplit pentru ea sa astepte atat de mult, oricata rabdare ai avea, dorinta de a-ti tine in brate copilul e mult mai puternica.[bb] Mi-a zis sa va transmit ca va pupa pe toate, [hia] si de-abia asteapta sa plimbe caruciorul la intalnire! Stati aproape... Revin diseara cu stiri proaspete ... Asta daca nu naste la noapte, atunci va anunt maine dimineata... Doamne ajuta! Doris [mamica] si printesa mea, Ines [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor Am aflat ieri uitandu-ma la "tvrInternational" de inundatiile din judetul Timis si sunt tare nelinistita in privinta asta , mai ales ptr mama mea care s-a mutat acum 2 ani in com. Foeni (jud Timis) si de care nu pot sa dau nicicum , la tel nimeni nu raspunde sau e ocupat , oare se gaseste cineva dintre voi care-ar stii mai multe despre cum e situatia in aceasta comuna ???? Va multumesc ptr raspuns si sper din suflet sa fie totul bine si pe parcurs sa se termine cu inundatiile astea teribile ! Va sarut pe toate si va doresc toate cele bune ! Un gand bun lui Oana [bis], ptr nasterea fetitei ei , caruia-i doresc sa fie bine , sper ca a si nascut deja , iar daca e cazul eu doresc un bun venit fetitei , si sa le traiasca multi ani cu bucurie si sa fie sanatoasa , alaturi de parintii ei !!! Numai bine , Aileene !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...