Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici / tatici din Timisoara


Recommended Posts

Buna ziua tuturor si un multam din inima ptr noutatile despre inundatia judetului ! Ce pacat de oameni ! Mama mea-i la sora mea acuma , cum am mai si spus , impreuna cu bunica mea ! Azi dimineata am vorbit cu ea , se pare ca acuma deabea incepe sa-si dea seama de situatie si plange , ieri eram eu cea care plangeam , dar acum m-am potolit ca sa nu-i fac rau si s-o mai imbarbatez cumva , cu cuvinte , care nu ajunge , stiu ! Cu lacrimi nu se poate rezolva nimic chiar daca inima mea plange-ntruna , mai ales ptr mama mea care e bolnava cu inima , mi-e tare frica sa nu se intample ceva cu ea din cauza acestei situatii si ma rog lui Dumnezeu s-o aibe-n paza Lui si totodata pe cei care-s incercati in aceste momente atat de grele si sper ca vremea sa se mai indrepte catusi de putin , ca sa se mai retraga apele asa cum spui si tu SYLVANA ca vremea se va indrepta , sa-ti fie gura aurita ! COSMINA in ceea ce descrii tu , ma infricosez si mai mult , dar stiu ca asta este realitatea , nu vreau sa mi-o ascund si vreau sa sper ca totul va fi bine si sper ca persoanele si animalele sa nu sufere de intemperiile astea care au dat navala peste tot judetul ! Ma rog sa fie bine , va doresc toate cele bune si s-auzim numai de bine ! [pup] la fiecare ! Aileene [hia] Ma [ruga] sa fie bine ! Va multumesc ptr vesti , chiar si mai putin bune !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu am vrut sa te sperii,aileene,sincer nu am vrut,dar vazand la stiri cum e in judet,m-am pus pt.o clipa in pielea celor care au avut de suferit.....Noi,banatenii,in general nu stim sa ne plangem,nu ne sta in fire.Ajutoarele ajung greu la oameni si nimeni nu face scandal,oamenii indura cu lacrimi in ochi ceea ce le-a fost dat sa traiasca.Daca aceste inundatii ar fi fost in alt colt din tara asta,poate se facea mai mult tam-tam.Asta e realitatea,e dura,dar asta e.Sunt 2000 de sinistrati si 4000 de case afectate. Vremea se va ameliora incepand de azi,in sensul ca nu va mai ploua,dar va fi rece. Doamne da-le putere sa treaca peste aceasta nenorocire!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

COSMINA dulceata mica , nu m-am suparat pe tine din cauza ca mi-ai dat vesti rele , dimpotriva mi-a picat bine sa stiu adevarul "gol golut" asa cum se prezinta lucrurile cu adevarat , numai ca si eu sunt socata ptr ai mei si-s legata de maini si de picioare , si nu pot face nimic deocamdata , asteptam sa vedem cum se vor mai indrepta lucrurile si pe urma vom lua decizii ! Eu iti multumesc ptr curajul de care-mi dai dovada tinandu-ma la curent cu ceea ce se-ntampla , ptr ca din pacate , asa cum spui si tu , dac ar fi fost acest "potop" in alta regiune a tarii , poate si sigur se vorbea mai lult si se aratau mai multe , ca eu tot ma uit la jurnalele televizate , dar nu spun mare lucru , bine ca m-am uitat in 20.04.05 dimineata la tv in timp ce-mi faceam curatenia in casa , de-am apucat "TV TIMISOARA" in direct , unde a fost invitat si D-nul prefect al banatului si de care cu greu am reusit sa dau de ei prin tel , iar cand totusi am reusit , emisiunea era pe terminate si nu mi-a raspuns la intrebarea mea referitoare la com. Foeni , de aceea m-am intors cu incredere spre voi , simtind ca voi avea ceea ce caut ! Acuma , sa speram ca totul va fi bine , eu am vorbit din nou cu mama la tel si cu sora mea care spune ca e un dezastru mare , si ca ar fi si disparuti , iar multe familii , cele care n-au unde sa se adaposteasca , dorm in Biserica !!! Mi-e gandul mereu acasa si sper din tot sufletul sa aud cat de curand vesti cat mai bune ! Va sarut si va spun MULTUMESC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...