Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA


Recommended Posts

Neata!

Claudia, da, am si mancat ieri din ce am gatit. Placinta nu mi-a placut cum a iesit, asa ca nu o mai pun. Merele sunt minunate, blatul... bleah! Sau sunt eu prea pretentioasa, nu stiu... Mai bine faceam clatite si le umpleam cu merele alea...

Ce am mancat eu ieri:

MD: cafea cu cofeina, 2 oua ochiuri, o felie de muschi tiganesc, salata de rosii

G: fres de portocale cu gref

P: putina ciorbita de curcan, varza la cuptor

C: placinta cu mere

 

La mine cantarul e stationar... Nu stiu cand s-o debloca...

 

Azi imi e cam naspa. Am mancat putina wasa, poate imi revin mai incolo. Daca nu, o sa stau toata ziua cu wasa pe post de paine prajita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 519
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata montigirls  [pl]

Nu ma intrebati ce fac, cum ma simt si cate kilograme am da?? ... m-am urcat in dimineata asta pe cantar si era sa lesin  [mai]  ... norocul meu este ca eram in baie si era aproape peretele de care sa ma sprijin ...  [ascuns]  glumesc normal ... dar , clar mi-a venit rau cand am vazut cat scrie pe cantar ... [viki]  .... 69.5 ... nu stiu cum am reusit , adica stiu dar ma ascund in spatele cozii  [bat]  ... darrrr gata , de azi nu  ma mai ating de nimic nepermis, de nici un rasfat chiar de-i monti ....  [dra]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.Eu am scris o postare luuuunga dimineata, de acasa, care vad ca s-a pierdut pe drum , ca aici nu exista...Groaznic!!!

 

Slaba miscare in we, multe fete sunt plecate, probabil ca am fost prinse cu treburile casnice  cu toatele.Eu am facut si mancat numai bunataturi, tarta de vanilie, tarta cu mere, sarlota de ciocolata, stiuca la cuptor cu salata verde si tzatziki, clatite cu dulceata( am facut aseara la o prietena care a inceput si ea de azi, si cum nu am gasit faina integrala de grau, am luat de ovaz, si am amestecat cu tarate de ovaz;vreau sa va spun ca mi-au iesit cele mai bune clatite din istorie, cred ca trec pe amestecul asta de acum inainte!)

 

Azi e ziua de nume a mamei mele, asa ca diseara voi manca la ei, a facut tot felul de aperitive, toate Monti, sa manance si ,,copilul'' [soricel] , ca ea oricum traieste cu senzatia ca eu nu mananc nimic...

 

Am luat un amestec de tarate de grau cu germeni de grau, de la solaris, foarte bun pentru MD, am pus si tarate de ovaz, si seminte de chia, sa mai schimbam putin gusturile...

 

Andanii, ooops...Lasa ca daca esti cuminte pana luni revii la 68.Dar trebuie sa fii foarte cuminte!!! [flo2]

Claudia, felicitari pentru scadere!Pentru tort insa, nu primesti felicitari!!! [mai] [mai] [mai]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Eu sunt acasa azi, e Thanksgiving.

 

Ieri am boierit, am stat pe afara, a fost o zi superba.

Azi la treaba, curatenie, teme, gatit.

 

Am inceput ziua cu clatite conforme, in plan, mai am pulpe de pui la cuptor cu piure de brocoli, cuscus integral, supa de pui cu galusti normale ptr ceilalti din casa, si sarmale cu quinoa.

 

Poate o prajitura cu mere normala, si o tarta cu mere Monti.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani chiar ca rushinica [vrajitor]

si la fel si Claudia...[mai]...

 

eu dupa cum se vede la semnatura am -700g..cum si in ce fel nu ma intrebati..cert e ca e bine fara mic dejun prea  bogat

 

meniul de weekend nu merita sa-l scriu ca...nu merita[ups]

 

meniu azi:

Md: paine de tarate cu jumade avocado,1 banana si niste lapte cu cacao

G: un energizant,

P: supa de rosii cu galuste de cascaval si 2 bucatele mici mici de muschi de [porc] la cuptor(cam asta o sa-mi fie lunchu pana termin supa..adik vineri ca mananc numai la prinz)

G: cateva alune (am uitat perele acasa)

C: wasa cu icre (is asa si asa icrele astea...au o cehstie neconforma insa...nu mai stiu ce dar stiu ca is mai mult de F2)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de azi:

-cafea cu cofeina

MD: 3 feliute wasa

G: fresh portocale

P: un iaurt mic 0.1% grasime, 3 felite wasa

C: varza la cuptor cu carne, 1 bucatica placinta cu mere

 

Am incurcat-o! Miercuri dimineata plec in delegatie, ma intorc vineri seara. Nu prea am ce cumpara conform de mancare pe unde ma duc. O sa plec cu wasa dupa mine, chefir si iaurt 0.1%... supravietuiesc eu cumva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen poti face si o tava gigant de pizza...eu inainte faceam pizza cu blat numai din ou si tarate si putina faina de naut (si sa fie asa curgatoare compozitia)....si aruncam ceva pe ea si bagam la cuptor..buna si nu ia mai mult de 15 minute toata pregateala...si daca mai iei la tine si neste iaurturi si vreo 3 fructe esti gata [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, ii ajunge o pizza din aia pe doua saptamani... [soricel]

Meniul meu de azi:

MD amestecul minunat cu iaurt si gem de prune

G 2 felii de cascaval afumat, doua wasa si o rosie-13.00

P 2 linguri de zacusca de gogosari

 G-o felie de tarta cu mere

C-diverse salatele, icre, zacusca cu 2 feiute de wasa la mama

  sarlota de vanilie acasa.

Mama avea placinta calda cu branza si stafide, si placinta cu mere...nici nu le-am gustat!!!!! [pk] [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...