Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Androix, e plin net-ul de demonstratii... sa stii ca de ce ma uitam mai mult, de atata mi se parea complicat...insa aseara a mers ca uns si parca stiam de-o viata cum sa le pun! [:)]

E bine ca iti rezista unghiile fara sa le pui gel...la  mine, se rupeau din carne si nu mai suportam sa le vad mici si rupte, asa ca de cativa ani le pun cu gel si sunt incantata ca mereu am manichiura perfecta! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, nici nu ma gandeam, in zilele noastre e plin netul de detoate :)))

Nici mie nu prea imi rezista, mai mult de 3-4 mm nu pot sa le cresc ca mi se rup, e drept nu din carne dar de jos de tot. Dar ma salveaza o forma frumoasa alungita pe care le au ele oricum, asa ca daca le fac cu oja par mai lungi. Dar parca as fi incercat si eu niste gel. Si ti-ai luat tot tot si primer si de toate? Esti foarte tare! Cat te-au costat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, m-a costat asa:

 - lampa de pe okazii.ro, noua - 75 lei cu transport cu tot (65+10)

 - gel 3 in 1, gel baby pink, primer si solutie degresanta= de pe mynails.ro 137 lei (127+10)

 - pensulici, buffer, pila abraziva = 20 lei

Deci total 232 lei! Destul de scump, insa faptul ca le fac eu, sunt multumita! [:)]

 

Helppp, vreau IG la lecitina... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Ce fel de trusă aveţi pentru făcut manichiura acasa? Mai ales pentru cuticule şi marginile de lângă unghie, ale mele sunt uscate si ingrosate. De asta nu pot sa le fac singură acasă, altfel am salon de manichiură cu o grămadă de oje şi lacuri de protecţie, de finisare etc. Aţi incercat gel care opreşte creşterea cuticulelor?

 

Andanii, reţetele sunt cele de pe shared? Gemurile tale făcute in casa le ţii la frigider? Sau sterilizezi borcanele?

 

Dacă interesează pe cineva, la Kaufland au reducere la taratele de ovăz Pirifan care erau oricum ieftine, sunt 1,59 lei 200 gr, am luat 1 kg! A propos de gemuri, am luat un gem cu fructoza, de coacaze negre, german, nu l-am deschis încă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Myha, niciodata nu mi-am curatat unghiile la salon, am o frica de microbi [fri] ... pentru cuticule si pielite, moi bine in vas cu apa si curat cu forfecuta! ulei de cuticule nu am incercat niciodata, mereu doar apa calduta! [:)]

 

Mersi de pontul cu Kauf, ma duc direct de la servici...  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, m-am tarat si eu afara din butoiul cu melancolie, cu greu.Sunt ok cu spatele, cu capul sunt mai prost , dar trece si asta.

Sz, lasa fasolea boabe pentru mai incolo, in cel mai rau caz mananc o la pranz, nu la cina.Sfecla in niciun caz!!!

 

Brindusik, tu stii sa gasesti diverse in capitole trecute, imi gasesti si mie link ul ala cu eritrolul, pe care l am pus acum o saptamana, cred?Da, m-au cam ajuns carbo din urma, dar e drepot ca am mega exagerat, si am si folosit multa faina SM, care nu prea mai cred ca are IG mic... [soricel]

Mihaela, cu cat iti tai mai mult pielitele, cu ata mai tare cresc, mai groase si mai uscate.Ia-ti un gel si rezista o luna fara sa tai nimic, cel mult taie doar ce e sus langa unghie, ca alea devin insuportabile.Eu de ani de zile nu m-am atins de pielite, dupa ce imi faceam manichiura la 3 zile...si nu mai cresc deloc.

 

Mersi pentru pontul cu taratele, azi ma duc sa iau, noroc ca s-a deschis Kaufland si in Pantelimon...

 

 

Eu gemurile le tin in frigider, si le fac cu f putina fructoza si cu gelatina.Acum iarna fac din fructe congelate-fructe de padure, caise,prune.La cel de prune nu pun fructoza deloc, la celelalte trebuie, ca nu sunt destul de dulci.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tot mergeţi la Kaufland... am luat ton bucăţi in apa marca lor vitae, la 5 lei şi ciuperci champignon la 4 lei 500 gr, migdale sub toate formele posibile etc. Dar nu vă apropiaţi de ciabatta cu roşii şi masline cum am făcut eu.. Gata, am terminat cu buletinul de piaţa :))) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...