Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna fetele.

De mult nu am mai intrat pe aici sa va citesc,vad ca sunt multe persoane noi,va urez multa bafta la slabit in continuare,se poate,cu multa ambitie si rabdare.

Din pacate nu mai sunt Monti de mult,mi-as dori sa revin la acest stil de viata dar multe ma impiedica acum.Important este ca ma mentin cu kg.

Va pup si va imbratisez cu drag,sper sa mai intru pe aici din cand in cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Facut, servit, mancat frigaruile, tot poporul.Cu salata dedituoate.

Fasolea va fi pt la pranz si atat.

 

Unghii ... cat mai scurte fara nimic. In viata mea nu mi am pus gel, cred ca ar fi prea mult pt psihicul meu imprastiat. Idem alte chestii de inftumusetat. Pandesc firele albe si atunci ma voi vopsi si eu ... cred.

Caress, e bun si butoiul ala pt perioadele de tranzit  [pup]

Claudia, mult spor la infrumusetat !  [bis]

Olo, minunata fie ta, a spus un mare adevar  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea,

 

revin si eu dupa o buna bucata de timp.

din pacate in cele 4 zile de ski nu am reusit sa tin monti 100%, dar din fericire am reusit sa ma mentin. de luni am reinceput. sper sa reusesc sa dau cateva g pana in 22 cand o sa plec o saptamana la ski, si sigur nu voi putea fi conforma.

o sa scriu meniul zilnic si daca gresesc ceva, v-as multumi daca m-ati corecta :)

 

ieri:

MD: ou si parmezan

P: ciorba de legume (dovlecei, ceapa, ardei, morcov, pastarnac)

G: un pahar de kefir

C: chiftele la cuptor (carne, ou, ciuperci, ceapa si o lingura de taratze de ovaz)+castraveti murati

 

azi:

MD: wasa fibre + cottage cheese

D: chiftelele de ieri +castraveti murati  

G: un pahar de kefir

C: probabil ceva peste cu salata, sau fructe de mare  (merg la un restaurant de fructe de mare)

 

este acceptata combinatia fructe de mare si sos de branza?

 

marti seara am fost 2 ore jumate la sala, si sper sa ajung si astazi o ora inainte de restaurant.

 

o zi conforma va urez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi la Kaufland nu am gasit tarate de trei saptamani ... pur si simplu nu au pe stoc  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]

 

Myhaela multumesc pentru buletinul de piata  [pk]  [pk]  [pk]

 

Mie gemurile mi le face mama toamna si le pune in borcane sterilizate si tin ani de zile  [buca]  [buca]  [buca]

 

Caress lasa butoiul si vino la noi  [sap]

 

ovi te pup  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  te asteptam s ne mai vizitezi 

 

moco e ok ce ai mancat ... eu cred ca e ok fructe de mare cu sos de branza ... nu stiu ce fel de sos dar ideea de branza e okl 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

girls o fi ceva in aer cu depresiile, melancoliile, gandurile negre. [smulgpar]  [help]

stiintific vorbind.. "astenia de primavara" (ma rog in Ro e iarna in toata regula)..dar astenia de primavara (un vant de bate de pe la sf lu febr si continua in martie)...vantul ala e cunoscut ca aducand probleme de dispozitie..si bolnavii cu probleme neurologice/psihice is cei mai afectati.

stiu de asta ca in anu 4 de facultate am facut un curs de "atmosfera"..cu chestii meteo si atunci stiu ca toti ne minunam de cate tipuri de nori exista si chestii din astea info despre cum vremea chiar influenteaza oamenii [barfa] desi pana atunci credeam pur si simplu ca is vorbe din popor [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andani ..din pacate nu mai am timp mai deloc,sunt prinsa cu nspe mii de lucruri :( 

Mi-e dor de voi si sfaturile voastre,tare bine mi-au prins. 

Va atasez si o poza cu mine sa ma vedeti,prima este facuta cand aveam 106 kg, septembrie 2010,cu mult timp inainte sa ma apuc de Monti,a 2a este la 68 kg,primul meu target,de Craciun 2013.

Am ajuns aici datorita acestui stil de viata sanatos,combinat cu sport. 

 

 Va pup tare!!!

post-88731-0-98247900-1391694406_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

eu ca de obicei... prinsa, insa alaturi de voi.

 

Meniul de azi:

MD: 1 ou fiert; 2 felii wassa cu cascaval ( la microunde)

G: salata de cruditati( telina, morcov sfecla roie)+ seminte dovleac, susan si canepa

P: 2 ciocanele la gratar cu mancarica de ciuperci si praz

G: o portocala

C: fasole batuta cu castraveti murati.

 

si ca de obicei as face sport.. dar nu am cand... imi arat intr-o seara Elena cum sa fac... cum face ea la balet... iar Stefan aseara ma invata sa fac un cos...(statea pe burta si-si aducea talpile la cap)...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

Incep cu nemultumirile:

- am facut aseara celebrele briose dar in loc sa pun tarate, am pus faina de migdale ...pfuuu, nu-mi plac. Faina asta nu se umfla ...de fapt sunt migdale rasnite, deci ce sa se umfle ? Au iesit ca niste omlete ....nu sunt rele dar nu o mai folosesc.

 

- bine ca mi-ati radpuns dupa ce am comandat ieri de pe net, nu mai mult de 6 borcane de dulceatza indulcita cu sucurile astea ...acum trebuie sa scap de ele. Vreau si eu o reteta de prajitura cu dulceata, ca la mine in fam nu mananca nimeni asa ceva

 

- am niste conserve de naut acasa ...sunt astea bune la F1 si daca da, cum se face o mancare de naut, sau salata ? Nu vreau sa fac hummus ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...