Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata  [pl]  o zi conforma va doresc 

Carmenbr noi in general gatim orice respectand principii Monti .... avem ceva  fisier cu retete adunate daca-mi dai adresa de mail ti-l trimit cu drag ....  [floare3]

 

Marietutza ma bucur ca starea sanatatii matusii e buna ... doamne ajuta  [flo]

 

otilav acuma eu vorbesc serios ... pe cuvant aveam 1.63 , pe masuratelea .... acuma cand imi spuneau baietii ca am 1.60 acuma cativa ani nu-i credeam , acuma ca am 1.58 deja lesin de ciuda ... dupa ce ca eram mica acuma-s si mai mica ....

Mie hrisca imi place fiarta si apoi prajita cu seminte  [soc]

 

Buflea gemurile mele fara zahar sunt fara zahar ... sunt facute in casa fara nici un indulcitor , fara nimic .... am magiun de prune si de piersici  ;-)  de cumparat nu cumpar ... da nici nu-s fan gemuri ... fffff rar mananc 

 

Cge ai ajuns la 60 ??? superrrrr  [flo]  [flo]  [flo]

 

Sz vad ca tot mananci lapte prins .... ala e iaurtul de casa, adica lapte acru da ??? si mie-mi place mult mult mult  [ping1]

Mama lui M ... important este ca nu ai renuntat  ... te asteptam cand ai timp, noi suntem aici  [floare3]  [floare3]  [floare3]

 

a_alinta trimite-mi mie adresa pe pm si-ti trimit  [bicic]

carmencat toate mai avem si heirupuri .... io acuma-s mai relaxata  [fum]  mult spor , te asteptam 

 

Claudia hai capul sus ... ce-i cu tine ??? de ce esti mohorata  [:(]  [:(]  [:(]

 

brandusuik te-ai mai linistit ??? le-ai pus cap la cap ???

 

caress cum esti ??? ... da , m-a gandit si eu .... conta enorm miscarea aia zilnica facuta la sala ... atunci mancai carbo fara limita si nu se depuneau ...  [soc]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, eu va privesc in sus de la cei 1.50m ai mei. Azi cantarul zicea 57 fix. Foaaaarte dragut din partea lui! La mine functioneaza foarte bine stresul la imbunat cantarul. Bine, nu ca as fi avut timp sa realizez ca mai trebuie sa si mananc. Daca mai dureaza ceva nebunia ajung la cele 55 de kile propuse inainte de Pasti, si schimb si target-ul la 50.

 

Ma intorc la treaba. Va pup, mai trec cand mai pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Facut piata.

Cumparat 500 g fasole alba boabe.

Intrebare: asta o pot manca asa fiarta cu verdeturi si varza murata, da ? Fara alte combinatii.

Am mai luat ciuperci pt ca am ajuns la concluzia ca tre sa refac muffins cu ele si cu spanac. spanacul nu se mai termina in frigiderul nostru ...

Am mai luat o galetusa de sfecla drept muratura  [:-)))]  desi e indulcita cu indulcitori.

2 salate mari am mai achizitionat si carne tocata de curcan pt ceva habar n am inca ce.

 

Carevasazica cu cat declarati mai multe inaltimea, rezulta ca  la o intalnire de grup as fi mamamamut  [soricel]   [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencat spor si bafta .... te invidiez , stii asta deja nu ???? pupppp  [:-)))]  [:-)))]

 

Sz dar ce inaltime ai de-ti spui mamamamamut  [soricel]

Sfecla monti spune nu ....  [fri]  [fri]  [fri]

Fasole boabe fiarta cu verdeturi teoretic da .... trebuie sa te studiezi cum reactionezi la ea ... eu stagnez eroic atunci cand o manac  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.4shared.com/file/kQ74-wAV/MONTIGNAC.html

 

Pun si aici linkul de descarcare a cartii sa ma anuntati daca nu merge cine incearca sa descarce.

 

Neata, fete dragi!

Noi la munte, mai avem azi si maine deja plecam spre casa. Am incercat sa fiu cat mai cuminte si in mare mi-a reusit. Aseara am calcat stramb cu o cana de vin fiert, in care s-a pierdut si niste zahar ca l-am facut cu un plic de condimente de cumparat care avea si zahar. In rest am fost conforma dar nu ma astept sa slabesc, cel mult sa ma mentin. Ieri in loc sa stau sa pandesc copiii pe partie am plecat intr-o plimbare alerta, am gasit o tribuna de spectatori la concursurile de biatlon si am coborat scarile si le-am urcat de 5 ori, dupa ce urcasem la deal o poteca vreo 10 minute. Cu totul m-am miscat vreo 20 de minute, transpirasem toata si ce sa vezi, azi am febra musculara la gambe. Imi propusesem macar 30 de minute dar nu am putut cu aerul atat de rece. Si ma uit la niste copii cum alearga pe schiuri pe partia de biatlon, trebuie sa ai o rezistenta de fier, sunt niste urcusuri de te ia cu ametela si ei nu dau semne ca ar face un efort iesit din comun.

 

Apropo de gemuri monti, eu mi-am cumparat magiun de prune, nu topoloveni ca sunt maxim de nesimtiti cu preturile lor, am gasit ceva la un sfert din pretul pe care il cer topolovenii. Am vazut si eu gemul ala pe care l-a aratat in poza Carmen, dar e indulcit cu suc concentrat de struguri si pana la urma m-am lipsit ca nu stiam daca e ok. Abia astept sezonul ca o sa-mi umplu balconul cu tot felul de bunatati conforme. Si gemuri si compoturi am de gand sa fac. Pana una alta cand ma razbeste pofta de dulce am portocale si cu asta mi-am facut damblaua pana acum.

 

Sa aveti o zi conforma si insorita ca aici! (Zici ca vine primavara la moeciu asa-i de soare si frumos, dimineata ciripeau niste pasarele pe-afara.)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, nu-s ce am... is asa mai melancolica! [fri]  Imi revin io!

 

Sz, sfecla rosie cruda are IG 30 si poate fi mancata rasa su otet si ulei, insa sub alta forma nu e buna deloc! Fasolea si pe mine ma stagneaza! [:)]

 

Carmen, draga mea, e normal sa arate cantarul asa dupa doar o pulpa ieri si un gratar alaltaieri... [:-)))] E foarte bine ca poti asa, in sensul ca nu te doare stomacul daca nu mananci... pe mine ma roade de mor daca nu bag la un moment dat ceva in gura! E adevarat ca si galeata mea de stomac cere mancare...insa parca nici cat mananci tu! [:)]  Important este ca te simti bine!

 

Am prestat aseara o budinca de dovlecel cu o cutie tofu, oua, marar, ceapa si o praji scovearza, subtire, gen tarta cu gem si nuca... dar a mea a fost din oua, putin unt si tarate... cu crusta de gem de prune si putina nuca de cocos aruncata peste... bunicica, insa deloc dulce si fara gust...hmmm...mai bine fara! [il]

 

Sa ma laud... mi-am luat sculele pentru facut unghii cu gel acasa... numai pentru mine...nu ma apuc de afaceri! Ma saturasem sa dau 60 lei pe luna si ori pocneau, ori ma plictiseam io de ele si de model...asa ca am zis sa-mi fac cadou de 8 martie... ca doar merit din gard...ca targetul meu sta in loc... [batcap] Asa ca aseara am avut de treaba o ora jumate cu unghiile, insa sunt foarte multumita si satisfacuta ca mi le fac eu!

 

Aveti idee ce IG are LECITINA?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super, Claudia! Si eu imi fac singura manichiura si ma intrebam daca m-as descurca sa-mi pun macar gel pe unghia naturala, nu zic nimic de tips. dar tu probabil ai vazut de atatea ori cum se procedeaza, eu in schimb doar de vreo trei ori si am si uitat ca a fost acum 4-5 ani, incat nici nu mai tin minte ce trebuie sa fac si in ce ordine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...