Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dilema.V-ati confruntat cu asa ceva?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 200
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

,Of,of si iar of...

Eu cred ca mi-a trecut,cu ajutorul persoanelor care imi vor binele si care mi-au deschis ochii,eu cred ca m-am detasat de el.

Nu mai sufar,nu il mai iubesc,nu mi-e dor de el si nici nu ii simt lipsa.

De ce credeti ca nu m-am vindecat?Au trecut si la mine 4 ani,nu sunt multi,dar nici putini.

Ce inseamna sa ma vindec?

Eu nu sunt geloasa pe femeia lui,imi este indiferent el.

Nu cert pe nimeni,nu mi-as permite,doar ne spunem parerile in mod civilizat.

Continui sa afirm ca tot ceea ce tine de copii ma intereseaza,deci,dupa parerea mea ea nu are drepturi asupra copiilor mei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat mi s-a spus de catre un psiholog ca oricine se complace in starea de victima are ceva de castigat. daca ai sti ce-am blamat aceasta afirmatie...Sa dovedit a fi adevarata!

Te intreb si eu pe tine:

De ce nu iesi din aceasta stare? Ce anume ai de castigat de aici?

Raspunde-ti tu tie. Nu este nevoie sa ne spui noua. Fii sincera cu tine si raspunsul te va surprinde.

 

Concluzia mea este ca pana acum doar ai reactionat. E cazul sa si actionezi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianda,o sa actionez de acum incolo!

Nu consider ca m-am complacut in a fi victima si nici  nu am avut de castigat si nici nu am de castigat,ba mai mult decat atat.

Am suferit atunci cand nu aveam banutii mei si trebuia sa astept de la el alimente.

Am ajuns sa am o anemie severa,cine are idee cat de cat,hemoglobina 7,normalul ar fi 11-13,pentru ca un an de zile nu am mancat mai nimic,din cauza ca ma simteam umilita.

Eu am lucrat mereu,in tara am lucrat 18 ani,din care 15 cu contract de munca,deci,ajungand in situatia sa stau acasa cu copiii mici pana la 3 ani,am suferit mult pe treaba asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai din ce spui tu, Hope, nu te ai detasat absolut deloc de el. De aia te deranjeaza ideea venirii ei la serbare.

 

Ideea e sa iti dai seama ca asta e singura solutie, sa nu te mai afecteze el sau ea. Sa aveti o relatie normala si de bun simt doar pt copii si atat.

 

Da,dar ma deranjeaza venirea ei,nu a lui,el e tatal fetitelor.

Singura solutie e sa nu imi mai pese nici de ea?

Am inteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna sa ma vindec?

 

Sa nu iti mai pese, sa nu mai ai nici un fel de sentimente fata de ei, ca si ura (sau gelozia) tot sentiment e. Cind nu ai sa mai simti nimic fata de el/ei atunci inseamna ca te-ai vindecat si ca iti vezi de propria viata. Dar e greu sa ajungi acolo, nimeni nu spune ca e usor, trebuie sa mai treaca timp se pare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt geloasa pe femeia lui,imi este indiferent el.

Nu cert pe nimeni,nu mi-as permite,doar ne spunem parerile in mod civilizat.

Continui sa afirm ca tot ceea ce tine de copii ma intereseaza,deci,dupa parerea mea ea nu are drepturi asupra copiilor mei.

 

 

 

Pai  acum cateva pagini spuneai ca esti geloasa, ca ea a facut atata rau si uite ca tot ea castiga.

Ea nu are drepturi asupra lor dar ca vrea ca nu vrea, traieste cu ei. Pt ca sunt si copiii partenerului ei. Si daca spui ca se poarta frumos cu fetele cred ca ar trebui sa te bucuri.

Ce nu inteleg eu e cum a pyutut un om agresiv sa taraganeze o astfel de situatie ani de ile.

 

 

Te-a  amenintat si agresat fizic si psihic, partenera lui la fel, e clar ca e un pericol pt copii. De ce nu se face nimic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact,de frica,de teama.

Am iertat mult,am sperat si mai mult,incurajata f.mult si de mama lui.Am trecut cu vederea,el ma facea sa inteleg ca are dreptate mereu,acum imi dau seama cat de slaba am fost.

 

Alocatie nu am luat pana acum nimic eu.De la el nu pot sa scot nimic,odata mi-a zis ca in loc de alocatii lui ii scad bani din taxele de la firma lui.

 

Nu reusesc sa ma fac inteleasa.Geloasa sunt pe relatia ea-copii,nu ea-el.

Sa si-l tina sanatos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...