Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat de lung poate fi parul?


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe mine un asemenea caz ma revolta maxim, mi se pare de o ipocrizie fara margini (vezi calitatea slaba a invatamantului romanesc, dar scoala este ofensata de parul lung al acestui elev). Regulamentul spune (daca minte presa, mint si eu) ca trebuie sa ai imagine decenta. Am vazut si poza baiatului si nu am gasit indecenta. Bravo parintilor pentru sustinere!

Daca ma gandesc bine, profesorul de chitara al baiatului meu ar trebui scos din scoala (are parul cam ca elevul de mai sus). Sau si mai fain: Einstein nu are valoare pentru ca avea parul lung!

 

P.S. Ma intreb de ce oare nu sunt alte comentarii la subiect, noi l-am dezbatut in casa cu toata familia (bine, toti eram de acord :D )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Acum sa va povestesc si eu din casa.

Baiatul meu Andrei ... care e si cantaret ... Andy van Pop are parul destul de lung si poarta (stati nu va socati) coc. El ii spune 'bun'

 

Scoala la care merge - este extrem de constipata si conservativa - e britanica.

Desi au fost scandaluri cu alt baiat care avea parul verde si l-au trimis acasa ... baiatului meu nu i-au spus inca nimic oficial... sa vedem cat tine minunea.  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vorbim de o scoala confesionala, o scoala catolica. In momentul inscrierii, se semneaza un regulament. Daca nu te simti in stare sa-l respecti, nu te obliga nimeni sa-l semnezi si sa te inscrii in scoala respectiva.

Sant atatea alte scoli unde poti purta plete, coc de samurai sau cercei in gingii [:)]

 

Ingrid si Cristi 14 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu toate acestea, inca mai exista profesori care au impresia ca suntem pe vremea comunismului, cand baietii n-aveau voie sa aiba parul lung...

http://planetapamant.com/2017/11/11/ca-n-vremurile-cand-militia-te-baga-la-duba-si-te-tundea-doi-elevi-din-ploiesti-tunsi-de-profesoara-de-matematica-parintii-s-au-scandalizat/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, pe mine m-a deranjat reactia profesoarei mai mult decat incidentul in sine. Total nepedagogic, facand abuz de pozitia ei si neintelegand de ce nu e deloc ok sa procedezi asa :(

 

http://adevarul.ro/locale/ploiesti/profesoara-matematica-tuns-doi-elevi-declasa-vii-a-fata-colegilor-daca-lelispeste-suvita-perisor-nu-inseamna-schimba-imaginea-1_5a09c4ad5ab6550cb81debaf/index.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...