Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,5k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumph, de la Craciun n-am mai vazut-o pe mama.

 

Ma gandeam ieri ca e si frustrarea de vina, ca n-am putut merge acasa de Paste, de asta mi se pare mult; in ultimii ani mergeam acolo doar de Paste si de Craciun, iar intre Paste si Craciun e mai mult decat a trecut acum, numai ca e o chestie stabilita, nu incertitudinea prin care am trecut acum.

 

Am laptop nou! (in care imi prind un pic urechile, da' o sa-i dau e de capat). Azi n-am prea muncit nimic, doar doua ore de training dimineata, apoi am plecat la birou. Acolo am socializat cu cei cativa colegi prezenti (frumos, cu distanta si masca) pana mi s-au copiat folderele dintr-o parte in alta (si am muuuulte, ca n-am sters nimic, doar cateva fisiere au disparut la un alt transfer, si-s angajata aici de aproape 13 ani [:)]  )

 

S-a terminat pe la 4 jumate, si am mers la o terasa langa birou, sa mananc si sa beau o bere (bine, doua, dar recunosc  ca a doua a intrat cam greu [alcool]  ). A fost asa de bine sa stau la soare!

 

Acum sunt acasa si bibilesc laptopul, sa vad ce am si unde. Deocamdata m-am blocat la o chestie - as vrea sa fac mai mici iconitele de pe desktop, dar fara sa mi se micsoreze si fontul in inbox. Fontul in emailuri e normal, dar in inbox se face prea marunt si ma deranjeaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa gasesc cum schimb fontul la inbox.

 

acu' mai trebuie sa descopar unde-i "language", ca nu-s obisnuita sa-mi vorbeasca device-urile in dulcea limba romana [:)]

 

edit: am gasit si asta.

 

uuuuf, ce ma enerveaza cand se schimba dintr-odata chestiile cu care eram obisnuita. nu-mi dau seama acum, la alte schimbari de laptop ori ramanea cam la fel cu cel anterior, ori eram in birou si ma ajuta lumea [:)]  e drept ca acum ne-au schimbat si versiunea de windows, si vad ca s-a renuntat la Explorer (am Microsoft Edge, si inca nu-mi dau seama daca e de bine sau de rau)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am cumparat  bicicleta.

Nu am gasit modelul pe care il doream la magazinul din apropiere asa ca am luat alt model.

Am fost cam stan si bran pana am adus-o acasa.

 

Aseara a iesit Silvi, astazi am iesit eu.

Am mers cu un  prieten de aici, pe un traseu minunat, prin paduri, prin lanuri de grau, totul asfaltat, fara masini, doar  biciclete. Nici nu stiam ca exista asa ceva.

Foarte fericita am  ajuns acasa. Am biciclit mai mult de o ora.

 

Asta e noua achizitie. E simpla, nu are viteze, dar ma bucur ca pot pune frana si din pedaale. Si are o sa minunata.

 

post-3916-0-11085700-1591300919.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa gasesc cum schimb fontul la inbox.

 

acu' mai trebuie sa descopar unde-i "language", ca nu-s obisnuita sa-mi vorbeasca device-urile in dulcea limba romana [:)]

 

edit: am gasit si asta.

 

uuuuf, ce ma enerveaza cand se schimba dintr-odata chestiile cu care eram obisnuita. nu-mi dau seama acum, la alte schimbari de laptop ori ramanea cam la fel cu cel anterior, ori eram in birou si ma ajuta lumea [:)]  e drept ca acum ne-au schimbat si versiunea de windows, si vad ca s-a renuntat la Explorer (am Microsoft Edge, si inca nu-mi dau seama daca e de bine sau de rau)

E mai bun edge decat explorer.

 

Si  eu m-am enervat  cand am trecut la win 10 si edge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...