Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 903
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineatza de luni

si noua saptamana  [cit]  [cit]

astia ‚mici‘sunt in vacanta, am scapat de sculatul la sase.

 

Elkia, bafta la examen, stii parerea mea cu scoala, nu mai scriu, ca ma ambalez. [:-/]  Dar parca cam agitata si plina de evenimente viata ta in ultima vreme.

 

o saptamana buna tuturor  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Deja am fost la dentist, am pus benzina pentru prima data la masinuta mea noua adusa aici din Romania.

Azi am dus fetele mici la scoala. E prea intuneric, ploaie. Frig nu era. Cea mica vroia pe jos ca sa primeasca puncte pentru campanie dar cand a vazut ca o duc pe soara mai mare a venit si ea. Saptamana viitoare se schimba ora si nu mai e asa intuneric la 8. Cu toate reflexurile pe geci si ghiozdan cateodata va gandesc ca nu o vad masinile.

 

La noi in oras a fost petrecere sambata de redeschidere dupa corona. Nu am servit. Construim un perete si eram ocupati. Dar in primul rand nu sunt de acord cu inghesuieli si hai sa fim ca inainte. Nu s-a terminat pandemia deci mai usurel cu astfel de manifestatii.

 

We viitor e Halloween si am alta bataie de cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in week-end intr-o locatie de care am aflat aici, pe forum. Elkia, aproape de locurile copilariei tale.

Si am citit o carte superba, tot de pe forum am aflat de ea - Apa proaspata pentru flori, Valerie Perrin. De mult nu m-a mai captivat asa un roman.

Asa ca, teoretic, ar trebui sa fiu odihnita si cu spor la munca. In realitate, nu am chef de nimic, mi-e somn si lene. Dar trebuie sa ma mobilizez, n-am incotro.

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua.  [cit]

Eu sunt super obosita, astept week-end-ul sa dorm. Sper. 

 

Sapt trecuta am fost la maica-mea sa facem curat.

Baia e foarte frumoasa, imi place mult.

Maica-mea a fost din nou agitata, a venit in bucatarie sa ne ameninte "daca imi lipseste vreun capac nu stiu ce va fac". Pai, capacele le are toate.  [:-)))]

Vineri sora-mea nu s-a simtit bine si am ramas singura la curatenie.

Am aruncat reviste o gramada, rebus-uri, facturi vechi. De-astea. 

Am terminat tot si acum e totul luna-si-bec. Me happy. Maica-mea not so much.  [il]

 

Vineri am fost cu Ale la ortodont si apoi am facut programarea ptr operatia de fren. Alta clinica particulara, alti bani.  [batcap]

 

Sambata al meu sot a facut febra aprox 39grC. Asa ca l-am pazit toata noaptea. L-am testat si de covid, era negativ. Am vb si cu MF. La cat de odihnita eram ...  [smulgpar]

Duminica am gatit si am reusit sa atipesc putin. 

 

Aseara am fost amandoua la oftalmolog. I-au scazut iar dioptriile cu 0.5 la ambii ochi.  [pk] Azi mergem sa faca reteta ( aseara i-a pus picaturi si a citit-o la aparat ) si sa comandam ochelarii. 

Asa ca azi i-am dat liber de la teme.

Profa de mate le-a trimis tema multa ptr vacanta asta si zice ca sapt viitoare se vor intalni pe meet sa discute despre tema. 

 

Azi trebuie sa fac ceva cumparaturi si sa gatesc ceva. 

 

La mine e foarte frig. Sunt -1grC acum. Dar in birou e cald, asa ca inca sunt in pantofi. 

 

Ma duc la trebi. O zi faina.  [flo2]

 

edit. 1 litera 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...