Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


Recommended Posts

Salutare!

 

La mine soare si frumos si vine we. E putin vant dar din casa pare mirific.

Am planuri sa ies cu 2 amice la restaurant. Maine trebuie sa duc o prajitura la handbal. Si mai vedem in rest ce si cum.

 

Coca, am impresia ca pretul lor e de la 800€ in sus. Nu mersi.

 

Lili, dar pe pisca ta tigrata cum o cheama, cati ani are?

 

Ioana, in ce zona locuiesti? Fain excursia la Paris. Eu am fost acolo fara fete, fara sot.

 

Am luat o carte de la biblioteca si nu reusesc sa o citesc. Seara cad lata sau citesc stiri. Pentru o carte trebuie sa am dispozitia necesara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 903
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, da asa o sa fie si la noi: toata ziua cu scoala, seara si in week end cu noi. Sta 10 zile. Cu dormitul, da, complicat si la noi, o sa doarma in patul Evei si Eva cu noi. Si eu sunt in pic stresata, ca vreau sa se simta bine ..., ca biata fata vine in imersiune in Franta in familie de romani.

 

La noi bate un vant de numa si in week end ploua. Nu e frig, s-a incalzit, toti pomii au inflorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

de luni.  [cit]  [cit]

sper ca ati petrecut un sf de saptamana frumos ! 
 

La mine a fost de hei rup. Sambata am curatat dormitorul, sters totul de praf, am bagat geci si costume de ski la spalat. Seara am picat  si ne am uitat la the voice.

Ieri lectii si invatat, iar L. s a dus la o colega, au fost patru din clasa.  [8D]  [8D] S au distrat, au fost la pizza, au fost in parc, nu mai vroia sa vina acasa.  [hop]

 

Nu mai stiu ce mai vroiam sa scriu.

 

tuturor o saptamana reusita  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de multe cafele.

La noi iar a fost un vant teribil. Nu am iesit din casa decat pana la masina, sa duc gunoiul sau la debara. Si tot m-am trezit cu durere de cap.

Ieri ne-am facut de lcuuru prin casa cu montat o galerie si curatat cuptorul de straluceste acum.

 

Judoka, si eu as fi facut fix acelasi lucru daca nu ar fi inca frig si vant.

 

O saptamana frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2]     Am iesit la o plimbare ( si o poveste ) doar amandoua. 

 

Sambata Ale a fost la olimpiada judeteana la franceza. A luat 8.50. 

Ea n-a fost suparata ptr ca nu voia sa mearga mai departe, noi restul da, profesoara a fost tare suparata, dar a felicitat-o ptr nota. A gresit un subiect de 1pct la care a gresit cerinta nu franceza, putea lua 9.50 lejer.  [batcap] Peste 9 se merge la faza nationala. 

 

Am gatit lejer, o supa cu taitei si pilaf cu pui. Si am facut o crema la foi cu miere. 

Azi o sa gatesc o tocanita de cartofi cu carnat prajit, spanac si un sote de ciuperci. 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...