Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 903
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Am inceput sa ma uit dupa vacante. 

Voi ati fost in Grecia? Impresii? Laura, tu parca ai fost anul trecut/pe ce insula ati fost? 

 

Eu am fost numai in insule, in vacanta (doar la Atena in scop profesional).

 

Am fost in Zakyntos, Corfu, Creta (de doua ori, in est si apoi in nord). In Creta m-as duce oricand, nu stiu daca poti sa nimeresti ceva care sa nu-ti placa.

Depinde ce fel de turism practicati. Pentru noi, vacanta la mare in Grecia inseamna doar relaxare, de aceea caut un resort aproape de plaja, cu demipensiune. Nu vreau sa ma stresez alergand, vizitand muzee, inchiriind masina etc. Mergem agale la plaja, ne intoarcem, citim, piscina, iar plaja, plimbari de seara prin satele din jur. Mai facem cate o excursie intr-un orasel invecinat, unde mergem cu autobuzul, cu transportul in comun de pe insula (bilet ieftin, conditii bune).

Si eu evit zonele aglomerate, nu ma intereseaza viata de noapte, shoppingul etc. Doar plaja, marea si linistea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau relaxare,  [clo] dar sunt cu trupa dupa mine.

Cam asa a fost pt noi in sardinia. Plaje frumoase, liniste, Shopping modest( era o piata de noapte cu suveniruri, mancare locala) ,am facut si niste croaziere mici la pestera/plaje. 

Am vazut ca pe insula rodos au o expozitie cu fluturi..

 

Nici eu nu vreau multa fatzaiala,  doar soare, plaja, vizitat cate ceva. Viata de noapte si distractie, nici atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://valleyofbutterflies.com/

 

Valea fluturilor din Rhodos. Spectaculoasa. Am fost in vara 2019.

Frumoasa toata insula.

Un alt loc frumos care mie mi-a placut fff mult, a fost Prassionissi, locul unde se intalnesc Marea Mediterana si Marea Egee. Se vede cat de diferit arata marile

 

Noi de obicei combinam mare & plaja + vizitat obiective turistice din zona.

 

Am vazut ca pe insula rodos au o expozitie cu fluturi..

 

Nici eu nu vreau multa fatzaiala,  doar soare, plaja, vizitat cate ceva. Viata de noapte si distractie, nici atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut sambata, prin fata Universitatii, 2 adolescenti care semanau cu gemenii tai. Baiatul era imbracat cu o geaca galbena si semana foarte foarte bine cu Rares. Eu eram in masina, la semafor 

Sambata chiar am fost in in zona, dar fara Rares, care a ramas acasa cu treburi cu robotica, petrecere cu ocazia unei zile de nastere. Doar cu Bianca ne-am plimbat pe Copou ( si la Pallas unde cardul meu a suferit avarii importante, dar ea e tare mandra de noile tinute de primavara. Azi chiar a profitat de vremea calduta si a luat la scoala geaca noua) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 ...la Pallas unde cardul meu a suferit avarii importante, dar ea e tare mandra de noile tinute de primavara. Azi chiar a profitat de vremea calduta si a luat la scoala geaca noua) 

 

Exact asa e si la mine. Dar bucuria ei de a se admira in oglinda si de a se simti frumoasa este de nepretuit 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, salutare!

 

 

prima oara tre sa o felicit tare pe Ale [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Multe felicitari la copila silitoare! mai o asa olimpiada si o nota asa de buna!! Bravo ei.

 

o valiza cu bile neagre la profesoara ei. 

Deci copila participa la o olimpiada la o limba care nu e asa pe toate drumurile precum engleza si are o nota super buna si ea o critica. nu numai ca ii zdruncina stima de sina, dar o va transforma in perfectionista care pana nu va avea proiectele 100 % perfecte nu va proba altele. halal asa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...