Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


Recommended Posts

Poate ca discutia nu este despre perfectionism, ci despre a avea un scop si a lupta pentru a-l atinge. Nu e niciodata prea devreme sa inveti asta. Sa te pregatesti intens, sa dai ce ai mai bun din tine si sa savurezi satisfactia rezultatutului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 903
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca aici e de fapt discutia daca motivarea e interioara copilului sau e mai mult exterioara. In cazul comentat de Elkia, eu am inteles ca Ale nu chiar vroia la olimpiada aia, nu era scopul ei neaparat, dar apoi pe langa ca a luat o nota buna, a mai fost si comentata de profa ca nu a luat destul. Mai e problema ca pe langa unul care castiga sunt alti 100 care nu iau locul 1. Daca pruncii iau asta ca pe un mare esec, atunci riscul e ca ambitia si dorinta de competitie si castig sa se transforme in nefericire, nemultumire de sine. Pana la urma, important e ca fiecare sa isi cunoasca limitele si sigur ca nu e rau sa vrei mai mult, sa fii competitiv , sa vrei sa fii bun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Un alt loc frumos care mie mi-a placut fff mult, a fost Prassionissi, locul unde se intalnesc Marea Mediterana si Marea Egee. Se vede cat de diferit arata marile

 

Noi de obicei combinam mare & plaja + vizitat obiective turistice din zona.

Tare frumos trebuie sa fie ! multumesc pt idei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

la o pauza mica de cafea de vineri.

Eu cu dentistul ma lupt, cand ziceam ca mai am putin, mi-a mai trantit patru termine. Ma duc si la analize/control, sapt viitoare, la medicul de familie.

 

S-au incheiat si la noi mediile, L. are exact media clasei, cu puncte forte si slabe. A muncit mult in ultimul timp. 
Am gasit si stagiu de pregatire la sport in vacanta, incet, incet mai revin lucrurile la normal.

 

Ioana, felicitari! 

Laura, super,  [flo2]  felicitari copiilor pt concurs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati incet sa ma adun si eu. Am multe de facut si intru pe DC in viteza. 

 

Deci, Ale vrea ea singura la toate olimpiadele, nu o trimite nimeni cu forta si nici n-o impinge nimeni de la spate. Face ca vrea ea. Nu o intereseaza neaparat nota, ci merge ptr este nota obiectiva. 

 

Ptr Olimpiada de franceza n-a certat-o nimeni, profesoara a felicitat-o chiar ptr nota. 

 

Nu este foarte perfectionista Ale ( desi mie mi-ar place sa fie ) doar ca ii place sa incerce tot felul de chestii la scoala. Si acum ma bate la cap s-o las la nustiuce concurs de chimie la Timisoara si am zis nu, ii ajunge.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...