Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

cami, ma bucur ca ti-a placut Bogus al meu. Acum este mai mare, ca poza este facuta acum 3 ani jumate si era necastrat. Acum saracu' doarme toata ziua!!! Voi aveti pisici care sa manance polistiren? Eu nu stiu ce sa-i mai fac, bine ca-l digera. Sper sa nu-i faca rau!!! Va pup!!! [pis][pis] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, expediati matzele si aici, ca is vreo 17 grade(de-or fi si alea) si ploua, si e naaaspa! Am dat drumul la caldura! Vin ai mei la mine azi- fara matze din pacate,da' sper sa -mi aduca macar cateva fire de blana de la parosi [:D] Oricum, sa-i vad ce fetze fac veniti din caldurile din Ro. Ca doar asa incepusem subiectul... prin urmare parosii vor sta acasa singurei, si cineva va avea grija de ei,noroc ca cica s-au cam invatat cu persoana. Cica simteau ei ceva ca ai mei pleaca, ca numai prin picioarele lor stateau,si -si frecau cozile. Ia sa-mi pupacesc si eu matzele, care-s asa departe. Poze nu stiu sa pun -n-am nici ce-mi trebuie, dar de reusesc va anunt- insa pana atunci le descriu : pisica e tigrata(maro cu negru,si cafeniu portocaliu pe burtica, cand am gasit-o mica si pricajita ii spuneam mamei la telefon ce pisica urata am gasit,acum s-a mai deschis si s-a facut frumoasa ca o cleopatra,cu aceeasi ochi, ce mai ,e mandretea mea, desi ca ea,aceeasi culoare,mai sunt mii). Iar dumnealui e alb cu pete maro deschis, si un alb lucios tare,ca se spala zilnic de n-spe ori pe zi. Hai ca mi s-a facut si mai dor de ei, ca parca nu mi-era suficient!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luc, l-am dus chiar luna trecuta. Avem un cabinet langa casa. E sanatos. Singura recomandare de la medic a fost sa-l feresc cat pot de caldura. Iar in privinta bolilor... sunt cu ochii pe el ca pe butelie [:D][:D]. Daca trec 5 -10 minute si nu l-am vazut imediat intru in panica. Intr-o dimineata am zis ca innebunesc de disperare. Nu-l gaseam si pace. Eram si grabita sa plec la serviciu... Unde crezi ca era? Pe sifonier am un geamantan, gol. Ei bine se ghemuise pe acel geamantan si nu i se mai vedeau decat urechile. L-am tot strigat, cautat... nimic, si n-am decat 2 camere, nu putea sa dispara asa brusc. Cand in sfarsit l-am vazut, l-am certat ca nu mi-a raspuns la chemari. Atunci, plictisit, s-a intins, a cascat si s-a intors cu spatele la mine. Imi venea sa-l strang de gat nu alta.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina draga, cred ca este o trasatura specifica motanilor, ca asa face si al meu, dar cu timpul m-am obisnuit. Odata s-a ascuns sub patul meu din camera si l-am cautat vreo ora si intr-un final a iesit mienand de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Cand l-am dus la tara s-a suit in copac dupa pasari si nu mai stia sa se dea jos si "tipa" la mine sa-l dau jos!!![:D][:D][:D] Face o gramada de prostioare, dar il iubesc mult de tot!!! Sa va povestesc cea mai dura faza care mi s-a intamplat: ma certasem cu mama mai demult si incepusem [q][q][q] si Bogus statea si se uita la noi cum tipam si nu mai stia ce sa faca (se juca, mieuna) doar, doar sa ne distraga atentia. A vazut ca nu are nici o sansa a venit langa mine in pat si a inceput sa-mi liga lacrimile!!! M-am muiat toata si l-am luat in brate si l-am pupat!!! Va pup!!! [pis][pis][pis] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor iubitoare de pisici! Urmaresc de mult subiectul asta dar de-abia acum m-am hotarat sa scriu, mai ales ca am si o intrebare. Deci: Toto, 3 ani, din mama birmaneza si tata maidanez, castrat, alb cu pete negre ("dalmatian") si cu o mare problema: insuficienta urinara, pietricele la rinichi (a eliminat cateva in primavara)si deci pericol de blocaj renal. Nu va mai spun ca mananca numai mancare de regim si nu-i place si nu mai stiu ce sa-i dau sa manance, dar vreau sa va intreb daca a mai trecut cineva dintre voi prin problemele noastre, cat de grav este si mai ales daca o sa se faca bine vreodata. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisica socrilor mei a avut asa ceva si au ajuns sa-i taie putica [:I] si pana la urma a scapat. trebuie sa-i dai metioina, dar cel mai bine este sa-l duci la control mai des. Au inceput cam devreme problemele, Pusi avea 11ani cand l-au operat si inainte mancase numai carnita, mai ales cruda, sarise de 3 ori de la etajul 10, chestii de-astea rele. Era kamikaze saracu'!!! tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos tilis de raspuns, Toto nu a mancat niciodata carne cruda, ii dau aproape in fiecare zi metionina pastile+ceai de matase de porumb+albastru de metil si pe doctor l-am stresat definitiv de cat de des ne ducem la el cu Toto. Ne-a spus si el de operatie dar sper sa nu fie cazul, oricum Toto e bine acum, n-am mai avut probleme de cateva luni, chestia e ca sunt eu disperata de viata, da' il iubesc la nebunie si intru in panica de fiecare data cand e bolnav. Iubitoarele de pisici stiu de ce! Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...