Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Te inteleg, ptr. ca si eu sunt la fel de disperata. Daca Bogus vomita imediat il sun pe veterinar si il intreb ce sa-i dau. L-am stresat de tot pe bietul om!!![bang][bang][bang] Saracu' Toto ce chinuit e!!! Pusi, al socrilor mei era maidanez si probabil de aceea a rezistat mai mult, in general pisicile de rasa sunt mai sensibile. Va pup!!! tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe Tazz saracul l-am sondat de vreo 3 ori. El are nisip in vezica si facuse blocaj rau de tot. N-a ajuns la operatie, d-ne fereste, dar mi-a spus doctorul ca nu exista tratament care sa elimine definitiv nisipul. In acea perioada a urmat si puiul meu un tratament si de-atunci n-am mai avut probleme. Dar am incercat sa-i dau ca mancare de baza numai hrana cu ph-control. Doar din cand in cand diversificam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor, care aveti pisici mofturosi, incercati mancare ptr. pisici mofturoase. E cu ph-control si al meu mananca de mama focului. Eu ii iau doua feluri de mancare: mofturoase si o mancare ptr. blana si piele. Si eu ii cumpar de la farmacie veterinara, ca sunt bolnava cu capu'[bang][bang][bang], ma impacientez aiurea!!! Va pup!!! [pis][pis][pis][pis] tilis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, Spune-mi si mie exact ce PH-control ii dai lui Tazz, e vorba numai de graunte sau si pliculete? Noi mancam (adica Toto, nu eu) Waltham pliculet(hrana umeda) pt.probleme urinare si ficatei de pasare sau carne de pasare fiarta. Ii mai dau si graunte tot Waltham cu PH-control, dr. mi-a zis ca nu trebuie sa manance deloc graunte ca au multa proteina, da' baiatu' meu e disperat de foame si trebuie sa rontaie ceva toata ziua. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i dau la al meu motan castrat cu mici probleme deocamdata(si sper sa nu se agraveze) graunte/bobite cu ph control de la purina si royal canin indoor.Vezi ca au tot la royal canin un produs care este pt pisicile cu probleme de greutate(pt obeze) dar veterinarul meu zicea ca sunt numa bune la castrati ca nu au asa multe proteine.Mai era de la Waltham urinary programme,ultima data le-am gasit la un magazin in ploiesti(nu zic numele ca poate e considerat reclama)la un pret destul de piperat sacul de 1.5kg,dar deh...pt printz orice[:D] Vad ca si ai vostrii blanosi se cred ceas desteptator,statiu langa noi pana ne trezim....si restul pisicilor musca de maini si ling lacrimile...al meu cand ma cert cu mama miauna jalnic saracu...si se penduleaza cu coditza in sus pe la picioarele noastre si se uita la noi cu niste oki...de-ti trece orice suparare[;)] Ai vostrii vaneaza muste,fluturasi seara pe balcon?Al meu da,si i aduce cadou[:D] adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele pisicoase, I'm back ! Am fost in conced iar Buni (bunica lu' BB) a fost dadaca la pisici. i s-a facut rau in casa si motanul meu a reanimat-o (a calcat-o cu pernutele, a lins-o ai a tors pe burta ei). Buni crede acum in pisici, mai mult decat in medicamente ! Apropos de motani si problemele lor cu rinichii mie mi s-a recomandat "Low proteine" nu PH control. Exista niste plicutele cu mancare "low proteine" dar biscuiti n-am gasit. Noi l-am ecografiat s.a.m.d. n-are voie peste (dar mai scapa) si numai proteina de calitate (ficat, pietpt de pui). Mai scriu de la job, luni ! Tare mi-a fost dor de voi, pisicutelor ! mama Lili PS: superCandy, esti mama lor, 5 mate ?! Bravo ! M-a certat motanul cand m-am intors .... cica am stat prea mult .... Acum il dragalesc, sa-i treaca .... Mandrulita Betty prinde fluturi ca de obicei, nici n-a simtit ca am fost plecati ..... de pisica ce sa-i faci ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tilis
Trisha, nici nu stii ce veste buna mi-ai dat!!! Eu nu m-am hotarat inca sa fac bb, dar am un blanos (rau de tot, adica cu multa blana) si chiar ma gandeam ce o sa fac cu el in momentul cand o sa fac bb. Pt. sfaturi o sa te mai contactez. Ce rasa este Buha? Pt. prietenele mele pisicoase, [pup] [pup][pup] tilis
Buhaciunea cea holbata e birmanez cu parul scurt. Dar lasa par.... Trisha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce s-a intamplat ca de 2 -3 zile nu se deschidea deloc site-ul acesta. Acum si-a revenit singur. Ioana, eu ii dau ca si gogonuta, hrana uscata cu ph de la Royal. Mai putin de la Purina, ca nu le mananca. De hrana umeda nici nu vrea sa auda. Am incercat si pliculete si conserve dietetice cumparate chiar de la farmacia cabinetului medical. Degeaba. Nu-i plac si pace. Oricum, atata timp cat e vioi, are blana lucioasa si nasucul umed, nu-mi fac prea multe griji. Dar ma apuca si pe mine din cand in cand, si-l caut in coarne. Ca doar e baietelul lu' mamica.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...