Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (200) ... STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara fetele,

Stiu ca nu prea reusesc sa scriu ,dar programul meu este cam incarcat zilele acestea.

Cge ,raceala ca raceala....a mai trecut,dar am ramas cu o voce ragusita zilele acestea ,de nici eu nu ma recunosc cand ma aud vorbind.Dar o sa treca si raguseala si revin eu la normal.De mancat ,gatesc doar conform,fara abateri (sau macar asa cred eu).Azi

MD un iaurt cu tarate si seminte de in +nelipsita cafea cu lapte

D supa de dovlecel cu smantana +o friptura de pui cu salata

G migdale ,ceai  si cafea (cam multa azi)

C o briosa cu fructe

De cantarit nu m-am cantarit (probleme "tehnice") ,dar o voi face saptamana viitoare .

 

Buflea spor la dieta si rabdare sa citesti regulile.

 

PS Briose cu fructe am facut pentru ca "termita" casei este dependenta de dulciuri.Am inlocuit faina de grau cu faina de naut si am facut un pandispan fara zahar sau indulcitori ,in care am pus fructe de padure si caise (congelate).M-am organizat un pic si am facut si painici din faina integrala cu diferite seminte ,pe care vad ca le-a acceptat toata familia.Cu diversificarea mi se pare mai greu, dar ma inspir din ideile voastre si sper sa mearga.O seara placuta tuturor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe aici, nu am dezertat. Aglomerata rau!

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina

MD: portocale, ceai ness fara cofeina

P: pui la rotisor

C: ceai, ca pranzul a fost tarziu, nu am avut timp

 

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: portocale, ceai ness fara cofeina

P: pulpa pui la gratar

C: ceai, din aceleasi motive

 

Stiu ca e foarte putin, dar nu ma certati. O sa treaca hei-rup-ul si imi revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci ma uit la voi de sus ...1.68  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

a dat sz tonul la frigarui toate dupa ea marsaluim  [barfa] mi s-o facut o pofta cand am vazut frigaruile de sa lesin pe birou [fri] ..concluzie mi-am luat azi neste carne de curcan si [porc] si maine execut  problema

 

is tot in pana de timp..numai pe fuga...dar apuc sa va mai citesc asa pe sarite...

 

caress te-au ajuns carbo din urma ca nu te prindeau de la cat sport faceai inainte.  [alcool] ..dar eu is convinsa ca dupa ce te revii iei iara demaraj asa ca nu te nelinistit

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt iar confuza ...dulceturile si gemurile astea fara zahar, cu ce sunt indulcite la voi ?

 

Aici exista unele indulcite cu indulcitor, altele cu suc de mere (? Habar n-am daca sucul ala de mere e natural sau e cu zahar) si altele cu suc de struguri. Care o fi mai Monti ?

 

Eu am indulcit cu fructoza si cand mai fac probabil tot asa voi proceda ca nu simt modificari la gust.

 

Cel cu suc de mere pare cat de cat de F1 daca se amesteca un fruct cu IG mic, cu suc de mere neindulcit care are IG 50 adica mediu. Si ma gandesc ca nu se face medie aritmetica pentru ca se pune mult mai putin suc decat cantitatea de fruct.

Dar aici e un daca, asa cum ai spus si tu, daca e indulcit sau nu sucul.

 

Cel cu suc de struguri, chiar si suc neindulcit, are un IG o idee mai ridicat pentru ca sucul are IG mare, 55.

 

Am luat buckwheat si se pare ca este hrisca. Acum citesc cum se consuma. Sper sa nu fac vreo alergie. Mai bine fac asa ca la diversificarea copiilor si in prima zi doar testez o cantitate mica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ...si eu pe aici tot de la inaltimea sa de 1.58! [:)]

 

Meniul ieri:

md: lapte de susan cu seminte, caise uscate, migdale, o lingura tarate

p: cascaval, amsline, lipii, putina zacusca

c: varza, tarta cu gem de prune 

 

Si eu ocupata, va citesc dar cam fara chef... a fost o saptamana plina si mai mohorata!

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...