Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rochii si detalii de Oscar 2017


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off-topic dar nu total, voua vi se pare asta un compliment?

"Arati bine pentru varsta ta!"

 

[:)]

Nu. Nu e un compliment. E lipsit de eleganta sa faci astfel de aprecieri si  ofensator indiferent de tonul pe care il folosesti.

Varsta nu este o unitate de masura (poate doar la angajare). Altele sunt unitatile de masura dupa care apreciem sau nu o persoana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica nu intelegi cum de altii au alte pareri decit tine?

 

Anistoanca are 48 de ani! Adica in 2 ani are 50 de ani. Arata super pentru virsta ei iar eu nu sint o fana. Si apreciez faptul ca nu si-a umflat buzele, pometii, titele.

 

 

Nu, nu inteleg rautatea.

Ca gusturile difera e f clar si natural, pe mine ma mira incisivitatea asta din primul mesaj spre exemplu unde in 2 randuri jumate saraca femeia a fost facuta praf pt ca a ales sa poarte un inel :))))))

Inteleg sa spui ca nu e pe gustul tau Aniston, nici mie nu imi place de Luciu de exemplu, dar lucrul asta poate fi exprimat in mai multe moduri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Nu e un compliment. E lipsit de eleganta sa faci astfel de aprecieri si  ofensator indiferent de tonul pe care il folosesti.

Varsta nu este o unitate de masura (poate doar la angajare). Altele sunt unitatile de masura dupa care apreciem sau nu o persoana.

Normal ca nu spui nimanui in fata :"arati bine pentru virsta ta". Dar aici era o discutie intre noi, despre aceste vedete care in mod constient si-au ales o meserie "in the public eye". Eu personal nu simt nici un fel de vina cind le critic. Ca una e sa te iei de o persoana privata, alta e sa critici pe cineva care face bani din a fi in lumina reflectoarelor si in atentia publica. 

 

Cit despre virsta- o unitate de masura la angajare, de-abia asta e ilegal si discriminatoriu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu inteleg rautatea.

Ca gusturile difera e f clar si natural, pe mine ma mira incisivitatea asta din primul mesaj spre exemplu unde in 2 randuri jumate saraca femeia a fost facuta praf pt ca a ales sa poarte un inel :))))))

Inteleg sa spui ca nu e pe gustul tau Aniston, nici mie nu imi place de Luciu de exemplu, dar lucrul asta poate fi exprimat in mai multe moduri.

Pai nu mai citi topicul asta! E un topic de birfe, Sint publicatii precum Daily mail care traiesc bine din asa ceva, maninca 3 Anistoane pe piine, dimineata la prinz si seara. Esti fana aniston si nu vrei sa-ti stici ziua? Nu citesti asa ceva. Simplu.

 

Auzi, saraca femeie! Ca si cum o doare pe ea la basca ca a fost facuta "praf" pe DC! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Xio si alte "critici" la adresa ei de pe internet. Nu sintem nici primii, nici ultimii care isi "permit" sa critice vedetele.

 

I honestly think she was a man before. How could anyone in their right mind think she's beautiful? She has a big nose that she supposedly fixed with surgery twice but it looks like it didn't fix it at all! Her eyes are narrow-set and beady, her jaw is protruding and so wide, her chin is so huge, like a brick! And her lips! I hate when she makes that pouty face of hers with those ugly lips! Her features are not feminine at all... With all that money, she could definitely get her whole face fixed with surgery! It's probably gonna take more than Heidi Montag's surgery!... And her acting doesn't help either, trying hard to be funny, no wonder she can only do comedy! Well, I do think it's a perfect fit for her, every movie I've seen of hers made me laugh- her face that is! This woman needs to wake up and stop believing she's all that, cause she's really not! Just accept that whatever surgery you do, it will not fix your ugly face!

 

https://www.thetoptens.com/ugliest-female-celebrities/page4.asp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact, nici macar in cot nu o doare, dar nu despre asta este vorba ci despre nevoia asta a unora de a-i terfeli pe altii.

 

Mesajul tau de mai sus e unul din exemplele graitoare.

imi este greu sa inteleg ce anume il determina pe un sa simta atata ura impotriva cuiva, domnul sau doamna asta de mai sus dau in patologic dar asta e alta poveste. :))

 

Imagineaza-ti ca este vorba despre copilul tau. Vine si iti arata mesajul de mai sus, scris de un coleg sau cunoscut sau necunoscut, pe fb de exemplu.

Copilul tau are profil pe fb si umbla pe strada, deci este vazut de alti oameni, deci ei au dreptul sa comenteze.

Ti se pare ok?

Nu intreb daca e dreptul lor sa se exprime liber sau nu, doar daca ti se pare ceva normal, sa ne scuipam asa unii pe altii cu fel de fel de apelative.

 

Pe mine ma mira comportamentul asta. Dupa cum s-a vazut pe forum, nu ma afecteaza, dar ma mira cum unii oameni pot aduna atata ura in ei.

 

bineinteles ca daca autorul mesajului postat de tine si-ar pune fotografia undeva, ar putea fi la fel comentata.  sau mai rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu spui nimanui in fata :"arati bine pentru virsta ta". Dar aici era o discutie intre noi, despre aceste vedete care in mod constient si-au ales o meserie "in the public eye". Eu personal nu simt nici un fel de vina cind le critic. Ca una e sa te iei de o persoana privata, alta e sa critici pe cineva care face bani din a fi in lumina reflectoarelor si in atentia publica. 

 

Cit despre virsta- o unitate de masura la angajare, de-abia asta e ilegal si discriminatoriu. 

[:)]  Da, stiu ce fel de discutie era. Nu am criticat niciun participant la discutie, le respect opiniile, nu aleg vreo tabara sau alta pur si simplu asta e parerea mea pe care nu mi-o schimb indiferent de argument.

Nici macar adepta doctrinei feministe nu prea sunt. Indiferent ca femeia se numeste Letitia sau Aniston, indiferent de cum isi castiga banii si e persoana publica sau nu o asemenea afirmatie tot lipsita de eleganta este. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...