Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Rochii si detalii de Oscar 2017


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exact, nici macar in cot nu o doare, dar nu despre asta este vorba ci despre nevoia asta a unora de a-i terfeli pe altii.

 

Mesajul tau de mai sus e unul din exemplele graitoare.

imi este greu sa inteleg ce anume il determina pe un sa simta atata ura impotriva cuiva, domnul sau doamna asta de mai sus dau in patologic dar asta e alta poveste. :))

 

Imagineaza-ti ca este vorba despre copilul tau. Vine si iti arata mesajul de mai sus, scris de un coleg sau cunoscut sau necunoscut, pe fb de exemplu.

Copilul tau are profil pe fb si umbla pe strada, deci este vazut de alti oameni, deci ei au dreptul sa comenteze.

Ti se pare ok?

Nu intreb daca e dreptul lor sa se exprime liber sau nu, doar daca ti se pare ceva normal, sa ne scuipam asa unii pe altii cu fel de fel de apelative.

 

Pe mine ma mira comportamentul asta. Dupa cum s-a vazut pe forum, nu ma afecteaza, dar ma mira cum unii oameni pot aduna atata ura in ei.

 

bineinteles ca daca autorul mesajului postat de tine si-ar pune fotografia undeva, ar putea fi la fel comentata.  sau mai rau.

Cum am spus, tu compari pesoanele private anonime cu vedetele, care s-au pus cu buna stiinta in the public eye.

 

Daca copilul meu era Macaulay Culkin, nu as putea face mare lucru sa-l apar de rautatile de pe twitter, reviste, instragam samd. Daca e vorba de copilul meu anonim atunci da, ma duc direct la politie, reclam la FB, etc, etc. Sint 2 lucruri complet diferite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mereu ma uimesc de ușurinta cu care ne dezicem de "doctrina feminista". Feminismul este un cuvint murdar pentru multe femei. 

 

Cu referire la Halle Berry și coafura ei...a menționat ca este parul ei natural. Parul oamenilor negri are alta textura și infatisare fata de parul "alb" sau "latino" și este un fel de declarație pentru acceptarea lucrurilor așa cum sint (o referință la drepturi civile...lucru inconfortabil pentru mulți). 

 

Înțeleg nevoia de o birfa mică sau o discuție de rochii dar cind se ajunge la "cutting down to size" a celebrităților sau a vecinei, asta nu mai este amuzament ci altceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ca Halle Berry isi poarta parul natural de multi ani , de cand fiica ei a inceput sa fie atenta la propria imagine , iar mama Berry vrea sa fie un model pentru ea .

Eu pe Halle , fiica ei si Gabriell i-am intalnit intr-un magazin de hainute pentru copii , familie mai normala nici nu exista . Nimeni nu a sarit pe ei , nu i-au fotografiat , nu a cerut autograf .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cite s-au scris despre Trump numai pe forumul asta, s-a luat lumea si de copiii lui si de nevasta-sa si de cealalta nevasta si atunci n-ati mai sarit asa in sus. Celebritatile sint celebritati, toata lumea are dreptul la o opinie despre ele. Nu le place acest lucru, sa se retraga in anonimat. Cam astea sint alegerile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mereu ma uimesc de ușurinta cu care ne dezicem de "doctrina feminista". Feminismul este un cuvint murdar pentru multe femei. 

 

Cu referire la Halle Berry și coafura ei...a menționat ca este parul ei natural. Parul oamenilor negri are alta textura și infatisare fata de parul "alb" sau "latino" și este un fel de declarație pentru acceptarea lucrurilor așa cum sint (o referință la drepturi civile...lucru inconfortabil pentru mulți). 

 

Înțeleg nevoia de o birfa mică sau o discuție de rochii dar cind se ajunge la "cutting down to size" a celebrităților sau a vecinei, asta nu mai este amuzament ci altceva. 

Si pe mine ma uimeste superficialitatea cu care judecam si dam sentinte fara ca macar sa intelegem sensul unor spuse sau sa intrebam de ce asa si nu altfel. Doar pentru ca da bine si trebuie sa starnim valuri. Asa, din amuzament oare? Sau e altceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si pe mine ma uimeste superficialitatea cu care judecam si dam sentinte fara ca macar sa intelegem sensul unor spuse sau sa intrebam de ce asa si nu altfel. Doar pentru ca da bine si trebuie sa starnim valuri. Asa, din amuzament oare? Sau e altceva?

 

Cred ca ai greșit puțin (mai mult) ținta. A fost o observatie personală, nu o judecată sau o sentința. Cuvinte grele pentru un subiect dedicat inelelor de la picior și decolteurilor adânci. Sau era un subiect profund și m-am pierdut pe drum? 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi amintesc numai ce s=a scris de nevasta-sa. OMG! "Praf" a fost facuta si aia, vorba lui Xio. Poate nu tu, dar stiu ca s-a scris urit si de copiii lui, de Ivanka si baietii cei mari, de unul s=a scris ca are fata de psihopat.

 

LOL..."mom, he/she did it first"!!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...