Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am venit sa certific (pun si poza daca vreti) ca imaginea pusa de Anja este dintr-un manual care inca se gaseste in ghiozdanele copiilor romani in anul de gratie 2018. Este manualul de biologie de clasa a VII-a, introducere la capitolul "Reproducere". Mi-a cazut ochii pe poza cand incercam sa ajut copchii sa adune copertile si foile intr-o carte pe care sa o poata folosi cat de cat. Are 10-12 ani de cand e editata. 

:), daca e de ras! Tot am sperat ca nu e adevarat! Ce sa mai, autorii sunt niste specimene triste, specie intre specii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ba ar cam merge, la limita. Alianta ar avea 158 mandate, iar stanga 129. Apoi ar ramane la mana SD care pot sa voteze bugetul fie cu stanga fie cu dreapta. Putere la job!

 

Ah, eu ma gândeam ca eliminam SD :). Da, varianta pusă de tine e cu cântec. Din moment ce M di KD a respins colaborarea cu ei, nu cred ca SD ar trece vreun guvern al lor. Eu aștept sa fie finale rezultatele și sa văd ce face Löfven. 

 

Mulțumesc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tampenie crasa! 

Mie poza aia imi inspira ca baiatul ii vorbeste fetei ceva de genul: las' nu te supara ca nu ti-a venit ciclul, va veni o vreme sa-ti indeplinesti destinul ca specie intre specii. Na, o floare pana atunci. Abia astept sa ne propasim.

Mi-e greata!

Ea se va propasi. Nu el. Pentru ca altfel fraza ar fi fost la plural.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, eu le-am rasfoit cand le-a primit.....eu, el nu! [:-)))] Oricum capitolul cu reproducerea e spre sfarsit, acum incep cu si despre floricele.

E primul an cand face biologie, au mai facut si anul trecut ceva despre pubertate dar mi-a confirmat ca mai mult s-au hahait in ora decat sa fie atenti. Avand in vedere ca de acum primeste note sper sa fie mai atent si  sa ramana cu ceva informatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...